درمان زگیل تناسلی

در کلینیک فوق تخصصی نور (آنیل رکتال)درمان زگیل تناسلی موضوعی است که هر چه بیشتر به طول بی انجامد شما درد بیشتری را متحمل خواهید شد.
ما در کلینیک فوق تخصصی نور (آنیل رکتال) حال شما را می دانیم ، پس پیشنهاد میکنیم که هرچه سریع تر با کارشناسان ما در تماس باشید تا بتوانیم شمارا در مسیر سلامتی و آرامش کمک کنیم.

دکتر جراحی بیماری های انورکتال
 

کلینیک نور در "تهران" و "اهواز"


نشانی شعبه تهران: تهران، بلوار کشاورز، بین خیابان کارگر و جمالزاده، جنب آزمایشگاه نور، پلاک ۹۵، طبقه پنجم، واحد ۸
واحد تهران کلینیک نور (آنیل رکتال) زیر نظر دکتر وحید معتمدی، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی کولورکتال(جراحی مقعد و کولون) به شماره نظام پزشکی79542 ، مشغول به فعالیت است.
 
 
نشانی شعبه اهواز: اهواز، خیابان چمران(فلکه دوم کیانپارس)، خیابان آبان غربی مجتمع پزشکی آبان طبقه دهم واحد ۱۸
واحد اهواز کلینیک نور (آنیل رکتال) زیر نظر دکتر علی باقرپور، فلوشیپ فوق تخصصی جراحی کولورکتال(جراحی مقعد و کولون) به شماره نظام پزشکی۱۰۶۹۳۳ ، مشغول به فعالیت است.
 
بنر کلینیک زنان

درمان زگیل تناسلی در کلینیک مجهز


 • فضایی آرام، زیبا و دوستانه
 • رعایت موارد بهداشتی با لوازم اختصاصی برای هر فرد
 • استریلیزاسیون اختصاصی برای هر بیمار(با دستگاه)
 • دستگاههای جراحی برند swing لهستان
 • تخت های برقی پیشرفته

چرا کلینیک نور را برای درمان خود انتخاب می کنند؟

حفظ ارتباط بعد از عمل
بعد از انجام عمل زگیل تناسلی، ارتباط کلینیک با بیمار (تلفنی و حضوری) قطع نخواهد شد
درمان زگیل تناسلی در همان روز
در کلینیک نور تمام بیماران مبتلا به زگیل تناسلی در روز مراجعه درمان می شوند، حتی افرای که نیاز به عمل دارند
ریکاوری بعد از عمل زگیل تناسلی
کلیه بیماران زگیل تناسلی بعد از انجام عمل همچنان تحت مراقبت قرار میگیرند تا دقایق حساس بعد از عمل به خوبی سپری شود
کشیدن بخیه به صورت رایگان
در صورتی که بیماران نیاز به انجام بخیه داشته باشند، این کار بصورت رایگان انجام خواهد شد
درمان خانم ها در شرایط ویژه
با انجام تدابیر خاص، کلیه بیماران خانم در شرایطی کاملا شرعی و بدون دغدغه عمل می شوند

همه چیز درباره زگیل تناسلی


زگیل تناسلی چیست؟

اصلی ترین موضوع برای درک درست از زمان درمان زگیل تناسلی آشنایی با این بیماری و دلایل بروز آن است. زمانی که فرد دچار ویروس پاپیلومای انسانی یا همان HPV شده باشد، این عفونت می تواند به شکل زگیل در ناحیه ی تناسلی مردان و زنان خود را نشان دهد.
زگیل تناسلی را می توان یکی از شایع ترین بیماری های عفونت جنسی دانست که از روش های مختلفی می توان به فرد منتقل شود.
مهم ترین راه انتقال زگیل تناسلی از طریق رابطه های جنسی که شامل رابطه ی دهانی، رابطه ی مقعد و یا رابطه ی واژن می باشد. البته به ندرت نیز انتقال ویروس از مادر به فرزند نیز مشاهده شده است.
احتمال بروز و به وجود آمدن زگیل در ناحیه ی تناسلی مردان بسیار بیشتر از زنان است.

علائم زگیل تناسلی

زمانی که علائم این ویروس در بدن را به خوبی بشناسیم می توانیم برای درمان زگیل تناسلی از طریق روش های مختلف اقدام کنیم. زگیل تناسلی ممکن است هیچ علائمی روی بدن فرد نداشته باشد و به صورت لکه های سفید روی پوست به وجود بیاید. در این موارد زگیل خیلی کوچک، به رنگ پوست و تیره زگیل حتی با چشم هم قابل تشخیص نیست. زگیل ها در ناحیه ی تناسلی مردان ممکن است به صورت تکی یا دسته ای ظاهر شوند.
مهم ترین علامت زگیل ها را مانند سر شبیه به گل کلم آن ها دانست که می تواند کمی برآمده و یا نرم باشد. خارش یا احساس درد نیز می تواند از دیگر علائم زگیل تناسلی باشد که باید برای تشخیص بهتر در این موارد به پزشک متخصص مراجعه نمود. افرادی که دچار زگیل تناسلی شده اند معمولاً در هنگام مقاربت خونریزی را نیز تجربه می کنند.
ترشحات واژن و خارش آن از علائم زگیل در زنان است. زگیل در زنان بیشتر در قسمت های درون یا بیرون واژن و اطراف مقعد مشاهده می شود.
در مردان اما قسمت های بیشتری می توانند درگیر این ویروس عفونی شوند که مهم ترین آن ها عبارتند از:
 • ران
 • کشاله ی ران
 • اطراف مقعد
 • درون مقعد
 • روی کیسه ی بیضه
 • روی قسمت های مختلف آلت تناسلی

تشخیص زگیل تناسلی چگونه است؟

همانطور که گفته شد معمولاً زگیل تناسلی با چشم قابل مشاهده نبوده و به همین دلیل بعد از مشاهده ی علائم آن که در بالا ذکر شد بهتر است برای اطمینان حتما به پزشک متخصص مراجعه نمود. پزشک متخصص معمولاً از روش های مختلفی برای تشخیص زگیل های تناسلی استفاده می کنند.
اولین و ساده ترین راه استفاده از محلول استیک اسید و مالیدن آن بر روی ناحیه تناسلی یا اطراف مقعد برای سفید شدن زگیل ها و تشخیص راحت تر آن ها می باشد. از دیگر روش های تشخیص زگیل تناسلی که مورد استفاده قرار می گیرد می توان به آزمایش پاپ اسمیر و بررسی لگنی و آزمایش HPV اشاره نمود. آزمایش پاپ اسمیر می تواند تغییرات لگنی و یا واژنی را در خانم ها که به دلیل زگیل تناسلی ایجاد می شوند را نشان می دهد.

پیشگیری از زگیل تناسلی

واکسن گارداسیل می تواند سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده و باعث پیشگیری از بروز زگیل در بدن شود. این واکسن برای خانم ها تا سن 26 سالگی و برای مردان تا 21 سالگی باید دریافت شود.
با توجه به اینکه مقاربت جنسی می تواند باعث انتقال زگیل تناسلی شود، برای پیشگیری و جلوگیری از نیاز به روش های درمان زگیل تناسلی بهتر است نکات لازم جهت فعالیت های جنسی رعایت شده و از کاندوم برای مقاربت استفاده شود.

درمان زگیل تناسلی

برای درمان زگیل تناسلی و از بین بردن ویروس آن به صورت قطعی و کامل، روش خاص و قطعی وجود ندارد و در بیشتر موارد فرد باید صبر کند تا زگیل پس از مدتی خود به خود از بین برود. این موضوع زمانی که زگیل تناسلی هیچ گونه درد و ناراحتی برای افراد ایجاد نمی کنند بسیار آسان تر می باشد.
اما زمانی که زگیل ها با علائمی مانند درد، خارش، سوزش در ناحیه ی تناسلی و مقعد مردان و زنان همراه هستند می توان از روش های مختلف دارویی و جراحی برای از بین بردن زگیل ها استفاده نمود.

روش های خانگی بهترین راه حل برای از بین بردن زگیل های تناسلی کوچک

برای درمان زگیل تناسلی در منزل روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به چند مورد از آن ها اشاره می کنیم.
 • آغشته کردن یک پنبه یا گاز به سرکه ی سیب و قرار دادن آن بر روی زگیل ( سیاه شدن زگیل نشانه ی از بین رفتن آن می باشد.)
 • استفاده از عصاره ی سیر به صورت مستقیم و قرار دادن آن روی زگیل یا ترکیب آن با روغن را برای مدتی روی زگیل قرار دهید.
 • مالیدن یک قطره روغن درخت چایی به صورت مداوم می تواند از روش های دیگر برای درمان زگیل در منزل باشد.
 • روغن کرچک را به پنبه بمالید و برای یک شب روی زگیل قرار دهید.
 • ترکیب چای سبز با روغن نارگیل می تواند در درمان زگیل تناسلی بسیار موثر باشد.
 • آلوئه ورا، پودر زرد چوبه، سبزیجات، پیاز، عصاره ی آناناس، نارون کوهی، پیچک دیواری و ... از دیگر روش های درمان خانگی زگیل تناسلی می باشند.

استفاده از دارو های مختلف برای درمان زگیل تناسلی

از جمله روش های مورد استفاده برای درمان این زگیل ها کرم های موضعی زیکلارا، آلدرا و ایمیکویمود می باشند. این کرم ها با تقویت سیستم ایمنی بدن باعث افزایش توان بدن برای از بین بردن زگیل می شوند.
علاوه بر این از دیگر مواد پرکاربرد برای درمان زگیل تناسلی می توان به اسید تری کلرواستیک که زگیل های تناسلی را می سوزاند و یا پدوفیلین برای از بین بردن بافت های زگیل اشاره نمود.

دیگر روش ها برای درمان زگیل تناسلی

 • استفاده از لیزر
 • زمانی که زگیل ها اندازه بزرگی داشته باشند و ناراحتی و درد را به همراه خود داشته باشند، می توان از لیزر برای این کار استفاده نمود.
  مهم ترین مزیت لیزر نسبت به دیگر روش های جراحی عدم احساس درد و نیاز به بیهوشی کامل می باشد. در لیزر از پرتو شدید نور استفاده می کنند که البته ممکن است کمی گران نیز باشد.
  هر چند با توجه به تاثیر بیشتر این روش و البته سرعت بالای آن در بهبود و درمان زگیل ها می توان گفت قیمت آن از نظر اقتصادی بسیار به صرفه می باشد.
 • درمان با استفاده از الکتروکوتر
 • در این روش درمانی برای از بین بردن زگیل ها از جریان الکتریکی برای سوزاندن زگیل استفاده می شود. درد و تورم از شایع ترین عوارض این روش درمانی می باشند.
 • استفاده از روش کرایوتراپی
 • روش کرایوتراپی یا انجماد با نیتروژن مایع یکی دیگر از روش های پرکاربرد برای از بین بردن و درمان زگیل تناسلی در نواحی مختلف می باشد.
  درمان از طریق این روش با یک برآمدگی در اطراف زگیل شروع می شود. زمانی که پوست جدید تشکیل می شود زگیل نیز کم کم از بین می رود. البته با توجه به میزان پیشرفت زگیل و اندازه ی آن باید چند بار کرایوتراپی انجام گرفته تا درمان کامل حاصل شود. درد و تورم از عوارض کرایوتراپی می باشند.
 • استفاده از روش جراحی برای درمان زگیل تناسلی
 • یکی دیگر از روش های مورد استفاده برای از بین بردن زگیل های تناسلی، جراحی می باشد.در این روش پزشک متخصص از طریق وسایل و تجهیزات مختلف اقدام به برداشتن زگیل می کند.
  جراحی معمولاً با بیهوشی موضعی یا بیهوشی کامل همراه است. روش جراحی در زمان هایی استفاده می شود که حجم زگیل تناسلی بسیار بزرگ شده و هیچ کدام از روش های قبلی نمی تواند باعث از بین بردن آن شود.
  در برخی از موارد که زگیل باعث ایجاد مشکلاتی برای تولد نوزاد در مادران می شود که بهترین روش برای برداشت آن با توجه به محل و حجم بالای این زگیل ها می تواند عمل جراحی باشد. هر چند جراحی ممکن است عوارض مختلفی مانند درد، خونریزی، عفونت و ... را به همراه داشته باشد اما رعایت تمامی نکات مربوط به مراقبت بعد از جراحی می تواند در کاهش زمان طول درمان بسیار موثر باشد.

دستگاه‌های مورد استفاده در کلینیک نورADSS Fractional co2 laser, ADSS Germany TUV medical CE, ADSS ISO13485(TUV), FDA CO2 Laser Therapy Machine k161925

3.6 8 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
54 دیدگاه ها
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
نوری
3 سال پیش

سلام
ممکنه بعد از درمان دوباره عود کنه؟

رقایب
3 سال پیش

سوال دارم
اینکه زگیل داخل دهان رو و زیر زبان هم قابل درمانه

الهام
3 سال پیش
Reply to  نوری

سلام من رفتم دکتر گفتن زگیل برای اطمینان گفتن آزمایش بدم ولی پریودم و امروز روز آخر پاکی بوده برای آزمایش باید چند روز بگذره من برم آزمایش

نریمان
3 سال پیش

سلام
مسریه؟

مصطفی
3 سال پیش

سلام به من پماد دادن یعنی خوب نمیشه با پماد!!!!

Admin
3 سال پیش
Reply to  مصطفی

سلام
تشخیص پزشکتون هست و تجویز دکتر معالجتون رو انجام بدید

فریبا
3 سال پیش

ایا زگیل داخل مقعد هم درمان میکنید ؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  فریبا

سلام
باید تو معاینه بررسی بشه تا بشه جواب داد

میثم
3 سال پیش

سلام
راههای تشخیص و درمان زگیل تناسلی دهانی چیه؟ آیا کلینیک نور این امکانات رو داره؟ و آیا دوران طلایی درمان داره؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  میثم

سلام آقای میثم
قطعا باید معاینه کامل بشید و خیلی هم سریع روند درمانتون رو شروع کنید

امیر
3 سال پیش

سلام مدتیه یه نشونه کوچیک اندازه جوش رو بدنه الت تناسلی پیدا شده درمانش قطعیه ؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  امیر

سلام جناب امیر
حتما باید معاینه شید بله ممکن هست آبسه باشه

Admin
3 سال پیش
Reply to  امیر

سلام حتما باید پزشک شما رو معاینه کنن

Farshad
3 سال پیش

سلام وقت تون بخیر میشه بدونم هزینه اش چقدره?

Admin
3 سال پیش
Reply to  Farshad

سلام برای اطلاع از قیمتها لطفا حتما به کلینیک مراجعه کنید

الیییی
3 سال پیش

سلام من ضایعات مولوسکوم دارم چند بار کرایو انجام دادم خیلی ضایعاتم کمتر شد ولی تکو توک هستش باز به علت عدم تشخیص ضایعات و نداشتن دستگاهای مجهز برای تشخیص همه ی ضایعات، یکی دوتای ضایعات میموندن همیشه. من میخام بدونم توی مطبتون همه ضایعات قابل تشخیص دقیق هست که بازم یکی دوتاشون باقی نمونن ک اونا زیادتر نشن؟ هزینه لیزر و کرایو رو لطف میکنین؟؟با سپاس

علی
3 سال پیش

سلام وقتتون بخیر، زگیل تناسلی آقایان در محل ختنه گاه مسریه؟

دددرس
3 سال پیش

سلام.. زگیل تناسلی از راه رابطه سکس ، قابل انتقال هست؟؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  دددرس

بله یکی از اصلی ترین راه های انتقال زگیل تناسلی رابطه جنسی هست

Admin
3 سال پیش
Reply to  علی

سلام
بله زگیل تناسلی کاملا مسری هست

Tina
3 سال پیش

سلام ببخشید شما لیزر زگیل واژن و دهان هم انجام میدین یا فقط مقعد؟

آرش
3 سال پیش

سلام اقای دکتر بنده ۳ نوبت توسط دکتر دیگری لیزر شدم و باز هم اثار کوچکی بوجود امده و ازمایشگاه هم گرید ۶ hpv تشخیص دادن
چه کار کنم ک کاملا از بین بره ؟ از هزینه های لیزر که خیلی زیاده خسته شدم ایا کلنیک شما هم برای هر بار لیزر کوچک هزینه زیادی میگرن؟

سانی
3 سال پیش

سلام من سه روز لیزر کردم زیگیل داشتم داخل واژن و بین مقعد و واژن ولی خارش و سوزش دارم خواستم بدونم آیا خارشش طبیعیه یه کمم خونریزی دارم

الهام
3 سال پیش

سلام و وقت به خیر
من خیلی بابت این قضیه خجالت میکشم. سالهاست درگیر این‌مسئله هستم اما به خاطر اینکه خجالت میکشم نمی تونم مراجعه کنم. میشه کمکم بفرمایید.
سپاس

مهدی
2 سال پیش

سلام.خسته نباشید.آیا زگیل غیر تناسلی هم درمان میکنید؟من روی دستم چند تا دارم.

Admin
2 سال پیش
Reply to  مهدی

خیر جزو خدمات ما نیست

امیر سام
2 سال پیش

سلام‌ممکنه هزینش رو بگین حدودی

علی
2 سال پیش

سلام زگیل های تناسلی به اندازه جوش هم لیزر میشوند یا بایستی بزرگ شوند

Admin
2 سال پیش
Reply to  علی

هرچه سریع تر اقدام کنید مشکلات بعدی برای شما کمتر خواهد بود ، بله با این اندازه هم مشکلی نیست و بهتر است زودتر اقدام کنید

Editor
2 سال پیش
Reply to  علی

سلام درهراندازهای بالیزرقابل انجام هستش

مهیار
2 سال پیش

سلام.
ایا بعد از لیزر و از بین رفتن نیاز به مراقب خاصی وجود داره یا خیر، و اینکه امکان انتقال به کسی وجود داره بازم.

Editor
2 سال پیش
Reply to  مهیار

سلام تازمانیکه ویروس داخل بدن باشه احتمال انتقال هست وبایدازروابط پرخطرومحافظت نشده پرهیزکرد

علی
2 سال پیش

سلام میتونیم بعد از لیزر رانندگی کنیم ؟

Editor
2 سال پیش
Reply to  علی

سلام بله بعدازعمل لیزرمیشه رانندگی کرد

Sana
2 سال پیش

سلام ایا درمان زگیل با لیزر ناحیه تناسلی خانم ورودی واژن درد دارد؟

Editor
2 سال پیش
Reply to  Sana

سلام اینکاربابیحسی انجام میشه وبدون دردهستش

Editor
2 سال پیش
Reply to  Sana

سلام بابیحسی انجام میشه ودردنداره

Maryam b
2 سال پیش

سلام دوستان
من امروز شماره این کلینیک رو ازهمین سایت برداشتم تماس گرفتم همین امروز بهم وقت دادن و برای مداوا رفتم بیماریمو هم تشخیص دادن هم لیزر کردن
خواستم تشکرکنم ازآقای دکتر معتمدی و دستیارشون
بی نهایت خوش برخورد هستن و اهمیت میدن به بیمار و توضیح میدن کامل همه چیو باحوصله هم خودآقای دکتر هم خانمی که دستیارشون هستن خیلی ماه هستن واقعا، همینطور اقایی که قسمت پذیرش هستن
خوش برخوردیشون استرس آدمو کم میکنه خیلی خیلی راضی بودم ازشون هم ازکارشون هم از رفتارشون
بندرت پیدامیشه کلینیک یامطبی که به بیمار باتوجه به مشکلی که دارن احترام گذاشته بشه و آرامش بیمار فراهم بشه
سپاسگذارم ازتون ☺

فروغ
2 سال پیش

خواستم از دستیار بسیار مهربان اقای دکتر و خود اقای دکتر که بسیار انسان هستند و همه بیماران انها را دوست دارند تشکر کنم خداوند به شماها عافیت عطا فرماید.

Editor
2 سال پیش
Reply to  فروغ

سلام ودرودباتشکرازشمادوست عزیز درپناه خداوندموفق وپیروزوسربلندباشید🙏🌹🌹

اسی
2 ماه پیش

سلام وقت بخیر آقای دکتر من روی آلت تناسلی سمت کیسه بیضه و نوک آلت تناسلی همچنین کشاله ران زیر شکم روی پا و وسط کمرم زده و همه بدنم هم شروع به خارش کرده . قبلاً فریز کردم اما بعد از حدود شش ماه مجدد شروع شد و بعد از گذشت یک سال زیاد شد اما از عید امسال شروع به پیشرفت و خارش کرده . چقدر بعد از لیزر برای بهبودی باید وقت بزاریم؟ آیا همه زگیل ها از کوچک‌تا بزرگ و نقاط حساس در یک جلسه انجام میشود ؟ نظر شما چیست و کی‌وقت دارید برای مراجعه ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید