درمان خانگی کیست مویی

درمان خانگی بیماری بواسیر
درمان خانگی بیماری بواسیر
2018-12-09
عوارض کیست مویی
عوارض کیست مویی چیست؟
2018-12-12
نمایش همه
درمان خانگی کیست مویی

درمان خانگی کیست مویی

در این مقاله به معرفی روشهای درمان خانگی کیست مویی می پردازیم.

کیست مویی چیست؟

بیماری دردناک کیست مویی بین افراد پر مو و چاق در قسمت نشیمنگاه پایین ستون فقرات به وجود می آید. از این رو درمان خانگی کیست مویی می تواند بسیار مورد توجه قرار گیرد. در این بیماری حفره ای در بدن ایجاد می شود که داخلش چربی و مو جمع می شود. این حفره ها اغلب عفونت می کنند. علت این بیماری رشد غیر طبیعی مو است. به اینصورت که مو بطور برعکس به داخل بدن بر می گردد و در داخل بدن رشد می کند. کیست مویی با رشد طبیعی مو بزرگ تر می شود. مردان، افراد پر مو، کسانی که موی زائد و تحرک کمی دارند و زیاد می نشینند در معرض این بیماری هستند.

 

علائم کیست موئی

این بیماری ابتدا به صورت یک جوش دیده می شود. پس از عفونتش متورم می شود. علائم بارز این بیماری عبارتند از درد، دشواری در راه رفتن و نشستن، تب، حالت تهوع و بی قراری است.

روش های درمان کیست مویی در خانه

درمان کیست مویی با عصاره درخت چای

درمان خانگی کیست مویی با عصاره درخت چای

عصاره درخت چای

عصاره درخت چای یکی از بهترین داروهای درمان خانگی کیست مویی است. عصاره درخت چای را با کمی آب مخلوط کنید و محل کیست و اطرافش را با این ترکیب خوب ماساژ دهید. سپس با آب گرم شسته و خشک کنید. روزی سه بار این درمان را انجام دهید.

درمان کیست مویی با روغن کرچک

درمان خانگی کیست مویی با روغن کرچک

روغن کرچک

روغن کرچک یکی از مفیدترین روش های درمان خانگی کیست مویی است. این روغن گیاهی ضد التهاب است. درد را ساکت کرده و بیماری را بهبود می دهد. روغن گیاهی کرچک را به وسیله پنبه به موضع بیماری بمالید و رویش را بپوشانید. این کار را روزی 3 بار انجام دهید تا بیماری رفع شود.

درمان کیست مویی با سیر

درمان خانگی کیست مویی با سیر

سیر

سیر یکی از گیاهان سرشار از آنتی بیوتیک ضد قارچ است. اگر پوستتان حساس نیست، سیر له شده را روی کیست گذاشته و با گاز ببندید، پس از سه دقیقه، محل مورد نظر را بشویید. روزی یکبار این کار را انجام دهید.

درمان کیست مویی  با زرد چوبه

زرد چوبه

زرد چوبه

زردچوبه ضد التهاب، درد و عفونت است. زردچوبه را با آب مخلوط کنید تا خمیر درست شود. خمیر را روی کیست مویی بمالید تا خشک شود. سپس با آب گرم بشویید. این کار را روزی 2 بار انجام دهید.

درمان کیست مویی با آلوئه ورا

آلوئه ورا

آلوئه ورا ضد باکتریال و التهاب است. ژل طبیعی آلوئه ورا را روی کیست مویی بمالید و پس از 20 دقیقه با آب گرم بشویید. روزی 4 بار این کار را انجام دهید. این کار موجب درمان کیست مویی می گردد.

درمان کیست مویی با عسل و موم عسل

عسل و موم عسل

عسل و موم عسل

عسل یکی از مقوی ترین خوراکی های ضد التهاب و عفونت است. عسل خالص را روی کیست مویی بمالید؛ و سپس با آب گرم بشویید.

درمان کیست مویی با نمک

نمک برای از بین بردن مایعات اضافی لایه ی پوستی مفید است. از ترکیب نمک و آب گرم برای بهبود و تسکین درد و درمان کیست مویی استفاده کنید.

درمان کیست مویی با چای کیسه ای

چای کیسه ای

چای کیسه ای

اسیدی بودن چای کیسه ای از پیشرفت کیست مویی جلوگیری می کند. چای کیسه ای را 5 دقیق در آب ولرم خیس کنید و 10 دقیقه روی کیست مویی قرار دهید. این کار را روزی 3 بار انجام دهید.

درمان کیست مویی با سرکه سیب

سرکه سیب

سرکه سیب

این سرکه پرخاصیت کیست ها و دمل ها را به طور طبیعی بهبود می دهد. سطح PH پوست را تنظیم کرده و چرک و عفونت کیست را خارج می کند. پنبه تمیز را به سرکه سیب آغشته کرده و روی کیست قرار دهید.

روش خانگی و استفاده از گیاهان میتواند به درمان بسیاری از بیماری ها مانند کیست مویی  و زگیل تناسلی  و همچنین درمان بواسیر ،کمک کند. میتوانید برای اطلاعات بیشتر مقالات درمان خانگی بواسیر و درمان خانگی زگیل تناسلی را مطالعه کنید.

 

 

2 Comments

 1. پروانه گفت:

  آیا کیست مویی درمان کامل خانگی که برای همیشه ریشه کن بشود، دارد؟

  • کلینیک نور گفت:

   کاملا بستگی به اندازه ی کیست دارد اما در بیشتر مواقع خیر متاسفانه
   پیشنهاد ما استفاده از عمل لیزر است ، با درمان قطعی و عمل بسیار سبک و بدون درد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *