دلایل بروز توده تناسلی

توده تناسلی چیست؟

اغلب افراد زمانی که یک برجستگی در قسمت تناسلی خود پیدا می کنند، ترسیده و فکر می کنند که به هرپس، سرطان یا تبخال تناسلی دچار شده اند. این در حالی است که در اکثر موارد این توده ها مشکل خاصی نبوده و تنها یک مشکل موقتی است. ما در مقاله ی زیر به بررسی این موضوع که دلایل بروز توده تناسلی چیست؟ می پردازیم. برای درمان قطعی توده های ناحیه تناسلی باید به پزشک مراجعه نمایید.

 

درمان لیزری توده های تناسلی
بدون درد و خونریزی
کلینیک کولورکتال نور، پزشکان متخصص در کنار تجهیزات فوق پیشرفته و مدرن و در نهایت رضایت مشتری
برای رزرو نوبت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
021-66928633 , 0991-4593347

 

تبخال و هرپس چه علائمی دارند؟

معمولا تبخال و هرپس برجستگی نداشته و درست عین تبخال زخم دردناک و سرباز دارد که از خود مایعاتی ترشح کرده و رویش زخم می شود. پس اگر زخمی همراه با خارش و ترشح روی ناحیه ی تناسلی خود مشاهده کردید، حتما به پزشک مراجعه نمایید. چرا که ممکن است به تبخال تناسلی دچار شده باشید.

دلایل ایجاد زگیل تناسلی

یکی از عفونت هایی که از راه جنسی منتقل می شود زگیل تناسلی است. زگیل ها غالبا کوچک بوده و یک سطح خشن یا صاف دارند. رنگ آن ها هم معمولا همرنگ پوست و یا یک کم تیره تر از پوست است.

غالبا زگیل های تناسلی خطرناک نیستند اما باید در صورت مشاهده ی علائم به پزشک مراجعه نمایید تا علت آن HPV نباشد. گفتنی است HPV ویروسی است که موجب سرطان دهانه ی رحم و دیگر مشکلات می شود.

دلایل ایجاد مولوسکوم کنتاژیوسوم

می توان گفت: مولوسکوم کنتاژیوسوم یک عارضه ی خوش خیم است. این ویروس باعث ایجاد برجستگی های سفت و مرواریدی شکل می شود که گاهی این برجستگی ها بزرگ شده و ایجاد خارش و قرمزی می کند.

این توده می تواند در هر قسمت از پوست ایجاد بشود. راه انتقال این ویروس نیز از طریق تماس جنسی با فرد ناقل یا استفاده از حوله ی فردی که زخم باز داشته می باشد. اگر پوستتان را در هنگام خارش خراش بدهید، ویروس به نقاط دیگر پوست منتقل می شود. اگر این برجستگی ها را خارش نداده و گسترش ندهید، معمولا بدون هیچ گونه درمانی خوب می شود.

کیست تناسلی

دلایل ایجاد کیست بارتولن

در اثر تورم و التهاب غدد بارتولن، کیست بارتولن در دهانه ی واژن ایجاد می شود. چنانچه غدد ترشح کننده ی مایع روان کننده ی واژن مسدود گردد، مایع درون غدد مانده و عفونت کرده و می تواند موجبات ناراحتی و درد را در شما پدید آورد.

اگر کیست در شما دردی ایجاد نکرد، می توانید صبر نمایید تا به صورت خود به خودی از بین برود. در غیر این حالت بایستی به پزشک مراجعه کنید.

دلایل ایجاد کیست سبابه ی لبه ی واژن

دلایل بروز توده تناسلی مثل کیست سبابه ی لبه ی واژن رطوبت است. این کیست گنبدی شکل بوده و از کیست های خوش خیم می باشد. این کیست از ماده ای نسبتا سفت شامل زواید پوستی، چربی و کراتین تشکیل شده است.

چنانچه برای مدت طولانی یک جا نشسته یا حسابی ورزش کرده و عرق کرده باشید و هوای تازه به واژن شما نرسیده باشد؛ این محیط می تواند باعث ایجاد کیست های سبابه شود. معمولا این کیست ها در کشاله ی ران پیدا شده و می توانند عفونی بشوند. برای برداشتن آن نیز بایستی به پزشک مراجعه کنید.

حذف نمودن موهای زائد می تواند باعث ایجاد درد و عفونت گردد

حذف نمودن موهای زائد می تواند باعث عوارض جدی بشود. طوری که علاوه بر خارش، درد و قرمزی می تواند باعث ایجاد فولیکولیت و باقی ماندن مو در زیر پوست شود.

در نهایت موهای باقی مانده در زیر پوست می تواند باعث عفونت و ایجاد درد بشود. بنابراین برای پیشگیری از این حالت، توصیه می شود که هر هفته موها را تمیز نمایید تا حجم کمتری از مو را داشته باشید.

4.1 7 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Monica
2 سال پیش

والا من تو لب مینور یه توده کیستی دردناک به اندازه قطر خودکار بیک اینجاد شد یک سالو نیم زجر کشیدم از درد بدبختی همه دکترا میگفتن بیا عمل کن لبای مینورو ببر در صورتی که با عمل زیبایی هم باز توده میموند فقط یک دکتر تو بابل برام عمل کرد و کامل دراورد دکترای دلسوز دیگه نیستن همشون پولکی شدن فقط ویزیت میگیرن