عوارض کیست مویی چیست؟

درمان خانگی کیست مویی
درمان خانگی کیست مویی
2018-12-12
درمان بیماری بواسیر با ورزش
درمان بیماری بواسیر با ورزش
2019-01-20
نمایش همه
عوارض کیست مویی

عوارض کیست مویی

بیماری دردناک کیست مویی بین افراد پر مو و چاق در قسمت نشیمنگاه پایین ستون فقرات به وجود می آید. در این بیماری حفره ای در بدن ایجاد می شود که داخلش چربی و مو جمع می شود. این حفره ها اغلب عفونت می کنند. علت این بیماری رشد غیر طبیعی مو است. مو برعکس به داخل بدن بر می گردد و داخل بدن رشد می کند. کیست مویی با رشد طبیعی مو بزرگ تر می شود. مردان، افراد پر مو، کسانی که موی زائد و تحرک کمی دارند و زیاد می نشینند، در معرض این بیماری هستند. عوارض کیست مویی خطراتی را برای بیماران  به وجو می آورد.

کیست مویی چیست

نشانه های کیست مویی

این بیماری ابتدا به صورت یک جوش دیده می شود. پس از عفونتش متورم می شود. علائم بارز این بیماری عبارتند از درد، دشواری در راه رفتن و نشستن، تب، حالت تهوع و بی قراری است.

عوارض درمان نکردن کیست مویی

درد شدید

اگر به موقع نسبت به درمان بواسیر ، درمان کیست مویی و دیگر بیماری های آنورکتال اقدام نشود، خطرات و عوارضی برای بیمار به وجود می آید که تحمل درد این بیماری بسیار سخت تر می شود.

آبسه شدن کیست مویی

در مراحل اولیه بیماری کیست مویی می شود با روش های درمان خانگی کیست مویی ، بیماری را مداوا کرد. در صورت به تأخیر افتادن مداوای بیماری یک کیست مویی ساده، تبدیل به آبسه شده و عمق بیشتری از بدن را درگیر بیماری می کند و خطرات غیر قابل جبرانی برای بیمار ایجاد کرده و می بایست بیمار با عمل جراحی پیشرفته درمان شود.

عفونت کل بدن

متأسفانه پس از عفونت کردن کیست مویی، بیمار متوجه داشتن این بیماری می شود. عفونت کیست مویی اگر به موقع درمان نشود، منجر به عفونت کل بدن می شود.

سرطان پوست

با درمان نشدن ساده و اولیه کیست مویی یک عفونت ساده به سرطان پوست تبدیل می شود، سرطان پوست به راحتی قابل درمان نیست. هر گونه درد ناشی از بیماری های ساده را تحمل نکنید و سریعاً به درمان بیماری اقدام کنید.

جراحی کیست مویی

جراحی با لیزر

در این روش درمانی نیازی به بیهوشی یا بی حسی نخاعی نیست، بیمار روز بعد عمل می تواند راحت نشسته و به کارهای روزمره خود برسد. در این روش از جراحی نیازی به پانسمان و تراشیدن زخم نیست.

جراحی باز

در این روش جراحی با بیهوشی کامل یا بی حسی نخاعی کیست مویی را از بدن بیمار خارج میکنند. محل عمل شده اگر عمیق باشد باز می ماند و بخیه نمی زنند. متأسفانه عمق محل عمل شده اندازه یک گردو یا پرتقال می باشد. پانسمان می بایست یک هفته در محل جراحی شده بماند و تعویض شود. محل عمل شده تا یک هفته ترشح دارد. حدوداً 3 ماه طول می کشد تا محل عمل شده ترمیم شود.

” احتمال تکرار کیست مویی در هر دو روش جراحی 10% است. با لیزر موهای زائد می توانید عود این بیماری را تا 2% کاهش دهید”

8 Comments

 1. سعید گفت:

  با سلام
  من ده سال پیش عمل جراحی باز کیست مویی داشتم اما متاسفانه 5 سال پیش دباره عوت کرده و هنوز اقدامی جهت رفع آن نکردم.هفته گذشته پس از آزمایش متوجه شدم میزان لنفست خون بدنم به 47.9 رسیده و نشاندهنده عفونت خونی هست. به نظرتون باید چیکار کنم؟ آیا احتمال سرطان داده میشه؟

 2. حامد گفت:

  سلام من کیست مویی داشتم عمل کردم باز دوباره 4ماه دیگه از جای دیگه بدنم برگشت

  • کلینیک نور گفت:

   سلام دوست عزیز
   شما باید با لیزر کیستتون رو بردارید و برای جلوگیری از برگشت کیست مویی ترجیحا موهای زائد نواحی پشت کمر رو که معمولا محل تشکیل کیست مویی هست رو لیزر کنید تا موها دیگه رشد نکنن

 3. مهدی گفت:

  سلام پسرم 14سالهش دوروز متوجه شدیم کیست مویی داره بردم دکتر گفت باید عمل بشه چون موقع امتحانات عمل نکردیم اگه دوماه تاخیرکنه خطرناکه چرک خونی ازکیست میاد

  • کلینیک نور گفت:

   بله ، هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید ، در صورتی که بشه با لیزر عمل کرد پیشنهاد میدیم حتما این کار رو انجام بدید چون دوره نقاهتی نداره و مشکلی برای ایشون پیش نمیاد ، اما اگه بمونه باعث گسترش بیماری میشه و در اون صورت باید عمل کنن که شرایط چندان خوبی نداره.

  • یاشار گفت:

   سلام من امروز متوجه شدم در محل جوش زدم و ازش عفونت میاد ممکنه کیست مویی باشه؟

   • کلینیک نور گفت:

    سلام ، حتما باید که دکتر معاینه کنن و بتونن نوع دقیق بیماری رو تعیین کنن ، با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا شماره تماس خودتون رو برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *