عوارض کیست مویی

عوارض کیست مویی

مو برگشتی چیست؟

مو برگشتی زمانی ایجاد می‌شود که تار مو به جای بالا، رو به پایین رشد کرده و در زیر پوست محبوس شود. گاهی اوقات ، ممکن است این بازگشت مو به داخل پوست، از یک توده کوچک بدون درد به یک توده بزرگ و آلوده تبدیل شود و یک کیست مویی ایجاد کند.
موهای برگشتی معمولاً خطرناک نیستند ، اما ممکن است به شدت دردناک باشند. اگر عفونت درمان نشود ، ممکن است وضعیت آت وخیم تر شود یا به خون برسد.

در این مقاله ، ما در مورد دلیل ایجاد مو برگشتی ، چگونگی ایجاد کیست و چگونگی جلوگیری از وقوع این ضایعه بحث خواهیم کرد.

مو برگشتی چگونه ایجاد می‌شود؟

وقتی مو به داخل پوست برگشته و در داخل آن رشد می‌کند، توده ای مملو از مایع ایجاد می شود که ممکن است به کیست تبدیل شود. با تشکیل کیست مویی، ناحیه متورم می شود.

کیست ممکن است سفت ، نرم ، بزرگ یا کوچکتر از یک نخود باشد. برخی از کیست ها می توانند در زیر پوست ایجاد شوند و برخی دیگر نیز ممکن است در نزدیکی سطح پوست باشند و با یک سر سفید یا زرد مشخص شوند.

معمولاً کیست ها احساس درد ایجاد نمی‌کنند مگر اینکه عفونی شوند. کیست آلوده ممکن است قرمز ، خارش دار و حساس باشد.

کیست هایی که در اثر یک موی رشد یافته حاصل می شوند اغلب بدون درمان از بین می روند. گاهی درمان در منزل می تواند کمک کند ، اما گاهی اوقات ، فرد نیاز به مراجعه به پزشک دارد.

مقاله پیشنهادی: کیست مویی چیست؟

نکات زیر می تواند به تسریع بهبودی کمک کند:

درمان‌های خانگی مو برگشتی

 • کیست و اطراف آن را همیشه تمیز نگه دارید.
 • از تراشیدن نواحی اطراف کیست خودداری کنید ، زیرا این امر باعث ایجاد باکتری و ایجاد عفونت می شود.
 • کمپرس گرم را به مدت 10-15 دقیقه و چندین بار در روز روی کیست قرار دهید. این کار ممکن است کیست را به سطح نزدیک کرده و باعث تخلیه آن شود. اگر مو در زیر پوست گیر کرده باشد ، کمپرس گرم ممکن است به رشد آن کمک کند.
 • برای جلوگیری از عفونت، یک محلول ضد عفونی کننده مانند روغن درخت چای را روی کیست قرار دهید. پمادهای آنتی بیوتیکی نیز ممکن است کمک کرده و برای خرید بصورت آنلاین موجود باشد.
 • از چیدن یا بیرون آوردن کیست خودداری کنید. کیست ها از کیسه ای در زیر پوست ایجاد می شوند که می تواند با یک ماده غلیظ و زرد به نام کراتین پر شود. خالی کردن کیست ممکن است مایع را خارج کند اما شما را از شر کیسه خلاص نخواهد کرد و کیست دوباره رشد می کند. بیرون آمدن کیست همچنین می تواند باکتری را به پوست وارد کند ، باعث عفونت یا بدتر شدن کیست شود.
 • گاهی اوقات ، یک موی برگشتی قبل از اینکه بصورت کامل زیر پوست برود ، در سطح پوست قابل مشاهده است. در این صورت ، حذف آن ممکن است باعث تسریع در بهبودی شود. افراد می توانند با استفاده از موچین تمیز موها را گرفته و از بین ببرند.
 • اگر مو کاملاً زیر پوست است ، یا اگر برای از بین بردن آن لازم است پوست را خدشه دار کنید ، نباید این کار را انجام دهید.
مقاله پیشنهادی: درمان خانگی کیست مویی

درمان‌های پزشکی مو برگشتی

در ابتدا ممکن است به غیر از یک جوش روی سطح پوست ، علائم قابل توجهی نداشته باشید. اما ، هنگامی که این ضایعه جوش مانند عفونی می شود ، به سرعت به یک کیست (کیسه بسته پر از مایع) یا آبسه (بافت متورم و ملتهب در محل جمع شدن چرک) تبدیل می شود. بنابراین در بعضی شرایط، فرد برای درمان مو برگشتی به درمان پزشکی نیاز دارد.

علائم عفونت کیست مویی

 • کیست به خودی خود پاک از بین نرود.
 • کیست با درد و قرمزی زیادی همراه باشد و یا همچنان ترشح ایجاد کند.
 • بیمار دچار تب شده باشد.
 • یک جسم خارجی در کیست وجود داشته باشد، مانند یک تک تکه شیشه
 • بیماری، مانند HIV ، ایدز ، دیابت کنترل نشده یا دارو ، سیستم ایمنی بدن را ضعیف کرده باشد.
 • کیست بسیار بزرگ باشد یا زندگی روزمره را تحت تأثیر قرار داده باشد، مانند گیر کردن یا چسبیدن کیست به لباس.

ممکن است پزشک برای رفع عفونت زمینه‌ای آنتی بیوتیک تجویز کند یا برداشتن کیست را با جراحی توصیه کند. برداشتن کیست معمولاً در مطب پزشک، تحت بی‌حسی موضعی امکان پذیر است. بی حسی موضعی امکان بهبود سریع را فراهم می کند و به فرد اجازه می دهد در طول عمل بیدار بماند.

 

درمان کیست مویی با لیزر
بدون درد و خونریزی
کلینیک کولورکتال نور، پزشکان متخصص در کنار تجهیزات فوق پیشرفته و مدرن و در نهایت رضایت مشتری
برای رزرو نوبت با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.
021-66928633 , 0991-4593347

 

دلایل ایجاد کیست و مو برگشتی

کیست می تواند به دلایل مختلف ظاهر شود ، اما وقتی از یک موی رشد کرده ناشی می شود ، موارد زیر اتفاق می افتد.

 • همه موها از فولیکول مو رشد می کنند که یک دهانه یا منفذ کوچک در پوست است و با یک ساختار اساسی پیچیده، باعث تغذیه مو می شود.
 • گاهی اوقات ، یک مو قبل از اینکه از فولیکول خارج شود، در زیر پوست محبوس می شود و در نتیجه باعث ایجاد مو برگشتی می‌شود. در بعضی مواقع دیگر نیز مو از فولیکول خارج می‌شود اما به سمت داخل فر می‌خورد و دوباره وارد پوست می شود.
 • وقتی مو در زیر پوست می‌ماند، می تواند باعث تحریک پوست شود. همچنین با جلوگیری از فولیکول مو، باعث می‌شود مواد مختلفی در منافذ پوست حبس شود و این شرایط زمینه ایجاد کیست مویی را فراهم می‌کند.
 • کیست های پوستی اغلب حاوی کراتین (روتئینی که پوست را قوی و انعطاف پذیر نگه می دارد)، هستند. اما گاهی اوقات، کیست‌ها از باکتری محبوس شده یا پاسخ التهابی به عفونت ناشی می شوند.

جلوگیری از ایجاد موی برگشتی و کیست

برای کاهش خطر ایجاد کیست از موی برگشتی، میتوانید اقدامات زیر را انجام دهید:
 • برای تسکین پوست از کرم اصلاح و افترشیو استفاده کنید.
 • فقط با تیغ تیز اصلاح کنید.
 • هنگام خشک شدن پوست یا بعد از اصلاح با یک لوسیون غنی پوست خود را مرطوب کنید.
 • قبل از اصلاح ، پوست های مرده و خشک را لایه برداری کنید.
 • اصلاح در جهت رشد مو
 • نتراشیدن پوست های تحریک شده یا قرمز

چه عواملی باعث برگشت مو به داخل پوست و ایجاد کیست مویی می‌شود؟

این مشکل ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. عواملی که معمولا باعث ایجاد کیست مویی می‌شوند، عبارتند از:
 • روش های مختلف رفع موهای زائد: اصلاح، اپیلاسیون و کندن مو می‌تواند پوست را تحریک کند. پس از اصلاح، ممکن است موهایی که به سمت داخل رشد می کنند ، لبه تیزتری داشته باشند و بازگشت مو را به داخل پوست راحت تر کنند.
 • پوست بسیار خشک: پوست خشک و مرده می تواند بر روی فولیکول مو جمع شده و موهای در حال رشد را در دام خود گرفتار کند.
 • فشار یا اصطکاک: با تحریک پوست، احتمال ایجاد موهای روییده شده بیشتر می شود، به ویژه در منطقه ای که قبلاً موی برگشتی ایجاد شده باشد.
 • داشتن موهای زیاد، فر یا ضخیم: این نوع موها هنگام خارج شدن از فولیکول مو به احتمال زیاد دوباره به زیر پوست فر می شوند.

هنگامی که یک توده در بین موهای بدن ظاهر می شود، ممکن است به این دلیل باشد که کیست در اطراف یک موی برگشتی ایجاد شده است. در صورت ایجاد کیست مویی، یک برجستگی کوچک قرمز با مویی در آن روی پوست خواهید دید که به آرامی به یک توده بزرگتر تبدیل می‌شود.

آیا در صورت ایجاد مو برگشتی یا کیست مویی باید به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورتی که کیست مویی بعد از یکی دو هفته برطرف نشود باید به پزشک خود مراجعه کنید. درمان سریع می تواند در صورت سرطان پوست ، عفونت های جدی پوستی و سایر مشکلات خطرناک پوستی نجات دهنده باشد.

جلوگیری از ایجاد موهای برگشتی بهترین راه جلوگیری از ایجاد این نوع کیست است. با این حال، اگر کیست ظاهر شود، معمولاً بی خطر هستند و به خودی خود از بین می روند.

افرادی که به طور مکرر دچار کیست، سوزش ریش یا مویی می شوند باید از پزشک خود در مورد راهکارهای کاهش وقوع این بیماری های آزار دهنده پوستی س سوال کنند.

در بیشتر موارد ، چند تغییر در روال مراقبت از پوست فرد می تواند به طور قابل توجهی خطر موهای داخل شده و تحریکات مربوط به آن را کاهش دهد.

برای این بیماری راه های درمان متعددی (از درمان های خانگی گرفته تا جراحی) وجود دارد که بسته به شدت و میزان رشد بیماری برای هر بیمار متفاوت است. اما عدم توجه به این ضایعه و به تعویق انداختن آن عوارض زیادی برای فرد خواهد داشت که در ادامه مقاله، شما را بطور کامل با آن ها آشنا می کنیم.

کیست مویی چیست

عوارض درمان نکردن کیست مویی

اگر به موقع نسبت به درمان کیست مویی و دیگر بیماری های آنورکتال اقدام نشود، خطرات و عوارضی برای بیمار به وجود می آید که تحمل درد این بیماری بسیار سخت تر می شود.

آبسه شدن کیست مویی

در مراحل اولیه بیماری کیست مویی می شود با روش های درمان خانگی کیست مویی ، بیماری را مداوا کرد. در صورت به تأخیر افتادن مداوای بیماری یک کیست مویی ساده، تبدیل به آبسه شده و عمق بیشتری از بدن را درگیر بیماری می کند و خطرات غیر قابل جبرانی برای بیمار ایجاد کرده و می بایست بیمار با عمل جراحی پیشرفته درمان شود.

عفونت کل بدن

متأسفانه پس از عفونت کردن کیست مویی، بیمار متوجه داشتن این بیماری می شود. عفونت کیست مویی اگر به موقع درمان نشود، منجر به عفونت کل بدن می شود.

سرطان پوست

با درمان نشدن ساده و اولیه کیست مویی یک عفونت ساده به سرطان پوست تبدیل می شود، سرطان پوست به راحتی قابل درمان نیست. هر گونه درد ناشی از بیماری های ساده را تحمل نکنید و سریعاً به درمان بیماری اقدام کنید.

علائم سرطان کیست مویی

هر چند وقت یکبار ، فردی که از بیماری پیلونیدال رنج می برد، ممکن است در محل آسیب دیده به سرطان پوست مبتلا شود.

این اتفاق به احتمال زیاد در افرادی رخ می دهد که در طی سالیان متمادی با آبسه های مزمن و مکرر مواجه بوده‌اند. به طور متوسط ​​، افراد قبل از اینکه علائم مربوط به سرطان پوست را شناسایی کنند، بیش از 20 سال با بیماری پیلونیدال درگیر بوده‌اند.

وقتی عفونت سینوس پیلونیدال یک مشکل مزمن باشد، بافت در معرض التهاب و تحریک طولانی مدت قرار می گیرد. با گذشت زمان، این باعث تجمع آسیب می شود، که می تواند بافت را مستعد توسعه سلول های بدخیم در آن ناحیه از پوست کند.

به همین دلیل ، سرطان گاهی در افرادی رخ می دهد که علاوه بر سینوس های مزمن پیلونیدال ، بیماری آنورکتال دیگری نیز دارند. به عنوان مثال ، برخی در برخی موارد گزارش شده ، بیمار مبتلا هم از آبسه مزمن و هم از فیستول مقعد رنج برده است.

نوع سرطان پوست که اغلب با سینوس های پیلونیدال همراه است ، سرطان سلول سنگفرشی است که یک سرطان است بدخیم بوده و می تواند در هر نقطه از بدن رخ دهد. این بیماری اغلب در مناطقی که در معرض نور خورشید هستند ایجاد می شود، اما همچنین ممکن است در مناطقی که هرگز خورشید را نمی بینند، مانند داخل سینوس پیلونیدال ایجاد شود.

عوارض عمل جراحی کیست مویی

عوارض جراحی کیست مویی با لیزر

در این روش درمانی نیازی به بیهوشی یا بی حسی نخاعی نیست، بیمار روز بعد عمل می تواند راحت نشسته و به کارهای روزمره خود برسد. در این روش از جراحی نیازی به پانسمان و تراشیدن زخم نیست.

عوارض جراحی کیست مویی بصورت باز

در این روش جراحی با بیهوشی کامل یا بی حسی نخاعی کیست مویی را از بدن بیمار خارج میکنند. محل عمل شده اگر عمیق باشد باز می ماند و بخیه نمی زنند. متأسفانه عمق محل عمل شده اندازه یک گردو یا پرتقال می باشد. پانسمان می بایست یک هفته در محل جراحی شده بماند و تعویض شود. محل عمل شده تا یک هفته ترشح دارد. حدوداً 3 ماه طول می کشد تا محل عمل شده ترمیم شود.

” احتمال تکرار کیست مویی در هر دو روش جراحی 10% است. با لیزر موهای زائد می توانید عود این بیماری را تا 2% کاهش دهید”

3.8 23 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
77 دیدگاه ها
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
سعید
4 سال پیش

با سلام
من ده سال پیش عمل جراحی باز کیست مویی داشتم اما متاسفانه 5 سال پیش دباره عوت کرده و هنوز اقدامی جهت رفع آن نکردم.هفته گذشته پس از آزمایش متوجه شدم میزان لنفست خون بدنم به 47.9 رسیده و نشاندهنده عفونت خونی هست. به نظرتون باید چیکار کنم؟ آیا احتمال سرطان داده میشه؟

پویا فتاحی
4 سال پیش
Reply to  سعید

سلام من ۳۷ سال دارم در حدود ۳ سال دارم با کیست مویی کنار میام تو این مدت از پمود اکتیول استفاده کردم چون از جراحی باز میترسم ولی بهتر نشد که الان ۳ تا کیست شده یکیش خیلی بزرگه میتونم با لیزر عمل بشم دیگه واقعا خسته شدم

Admin
3 سال پیش

سلام بله بالیزرقابل انجام است

حامد
4 سال پیش

سلام من کیست مویی داشتم عمل کردم باز دوباره 4ماه دیگه از جای دیگه بدنم برگشت

مهدی
4 سال پیش

سلام پسرم 14سالهش دوروز متوجه شدیم کیست مویی داره بردم دکتر گفت باید عمل بشه چون موقع امتحانات عمل نکردیم اگه دوماه تاخیرکنه خطرناکه چرک خونی ازکیست میاد

Admin
4 سال پیش
Reply to  مهدی

بله ، هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کنید ، در صورتی که بشه با لیزر عمل کرد پیشنهاد میدیم حتما این کار رو انجام بدید چون دوره نقاهتی نداره و مشکلی برای ایشون پیش نمیاد ، اما اگه بمونه باعث گسترش بیماری میشه و در اون صورت باید عمل کنن که شرایط چندان خوبی نداره.

یاشار
3 سال پیش
Reply to  مهدی

سلام من امروز متوجه شدم در محل جوش زدم و ازش عفونت میاد ممکنه کیست مویی باشه؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  یاشار

سلام ، حتما باید که دکتر معاینه کنن و بتونن نوع دقیق بیماری رو تعیین کنن ، با کارشناسان ما در ارتباط باشید و یا شماره تماس خودتون رو برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم

امین
4 سال پیش

سلام واسه عمل کیست مویی با لیزر دفترچه تامین اجتماعی قبول میکنین.تشکر

Admin
3 سال پیش
Reply to  امین

سلام ودرودخیرمتاسفانه بابیمه هاقراردادنداریم

حسین
4 سال پیش

سلام . بنده عمل باز کیست مویی رو انجام دادم . تا قبل از عمل درد شدیدی موقع راه رفتن یا نشستن داشتم بیشتر تو پاهام . الان بعد از عمل هم هنوز درد دارم . لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

Admin
3 سال پیش
Reply to  حسین

سلام درددرعمل بازکیست مویی طبیعی هستش

مریم
4 سال پیش

سلام من چند ماهه ک توی قسمت دنبالچه م درد دارم و فکر میکردم بخاطر بد نشستن این درد ایجاد شده ولی الان چند وقته حدودا یک ماهه ک بالاتر از دنبالچه م یه تیرگی کوچیک روی پوستمه ک نه عفونیه ن ورم داره ولی همون قسمت درد میکنه خودم احتمال میدم کیست مویی باشه و از این عمل خیلی خیلی میترسم ممکنه کیست مویی باشه؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  مریم

سلام بله

Zm
4 سال پیش

سلام وقت بخیر
از دو روز قبل متوجه یه توده متورم مابین بیضه و معقد با درد زیاد شدم که روز سوم خود به خود ترکیده شده و عفونت با بوی بد خارج شد .
در خال حاضر جای توده سوراخ نسبتا عمیق شده که با آب و صابون به صورت مکرر تمیز میکنم .
احتمال داره چی باشه ؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  Zm

سلام میتونه فیستول مقعدی باشد.

عزیزی
4 سال پیش

با سلام و احترام
ببخشيد من تقریبا 15 سال پیش کیست مویی داشتم و همسرم هر روز تعدادی از آنها را با موچین در میآورد حالا تقریبا 48 سالمه آیا احتمال دارد به داخل بدنم. رفته باشد.
لطفا پاسخ را به ایمیلم. ارسال نمایید.

با تشکر فراوان.

Admin
3 سال پیش
Reply to  عزیزی

سلام درموضوع کیست مویی تنها خارج کردن مومطرح نیست وبایدکیست کامل خارج ودرمان اصلی انجام شود

امیر
4 سال پیش

سلام میخواستم بپرسم من الام نزدیک۲ساله کیست مویی دارم
۲ماه پیش باد کرده وترکید لخته های خون همینطور ریخته میشد الان درحال حاضر هیچ دردی ندارم فقط از ناحیه بالا باسن
دست میزنم صدای آب میاد از داخل وهمینطور خیس شدن مکرر شلوار
بنظر شما به پزشک مراجعه کنم
درمانی داخل خانه وجود دارد

Admin
3 سال پیش
Reply to  امیر

سلام باتوضیحاتی که دادیددچارکیست مویی شدیدومتاسفانه بادرمان خانگی پاسخ نخواهددادوبایدعمل یالیزرانجام داد

سجاد
4 سال پیش

6سال پیش کیست مویی تو کمرم رو عمل کردم بعد یه سال دوباره برگشته به حالت اولشو هر سری عفونت میکنه بعد خالی میشه… سرما خوردگیم زیاد شده هر هفته بدنم عفونتی میشه گلوم ورم میکنه افت میزنم بی حسو حالم… میشه که به هم ربط داشته باشه؟ اگه ربط نداره این کیست ضرری برام داره؟ چطوری عمل کنم که درد نکشم؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  سجاد

سلام ودرود عفونت کیست میتونه مشکلاتی بوجودبیاره وحتما آزمایشات چک آپ انجام دهیدوحتما به فکردرمان کیست هم باشید وعمل لیزرمیتونیدانجام بدیدکه زیاددردودوره نقاهت ندارد

حسین
4 سال پیش

سلام اگر چند سال کیست مویی جراحی نشه چ اتفاقی میفته؟!

Admin
3 سال پیش
Reply to  حسین

سلام میتونه عفونی بشه وبه تمام بدن سرایت کند

محمد
4 سال پیش

سلام من ۲ سال پیش متوجه شدم که دارم ولی گفتم تمیز نگه دارمش هیچی نمیشه ولی کاش عمل میکردم چون باعث رشدش میشه و درد بیشتر و عفونت و از همه مهمتر سرطان میشه هر کسی داره حتما زودتر عمل کنه و بیخیالش نشه منم الان شده ۳ سال که تازه میخام عمل کنم ولی الان از دردش نمیتونم راه برم فعلا تا عمل کنم هر چی زودتر هر کسی دار عمل کنه هیچ درمانی جز عمل نداره روز به روزم بتر میشه عمل نکنی

مهسا
3 سال پیش

سلام ، من پاي چپ و رانم بي حس ميشه و موقع نشستن بر روي سمت چپ ام درد و بي حسي دارم، مياتونه از كيست مويي باشه؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  مهسا

سلام ودروددرصورتیکه مشکل کیست داشته باشیدوازاون ناحیه درداحساس کنیدمیتونه دردبه ناحیه دیگه مثل پاو کمرکشیده بشه

فریدالدّین
3 سال پیش

سلام
وقت بخیر و خسته نباشید
بنده حدود چهار الی پنج سال پیش متوجه شدم کیست مویی دارم و به پزشک مراجعه کردم که بعد از معاینه نوبت عمل دادن و بنده به دلیل بسیار خاصی به عمل نرسیدم و الان بعد از گذشت ۵ سال همچنان عمل نکردم و اصلأ اذیت نشدم ولی اون سوراخ کیست مویی رو دارم بدون درد و ترشح…حالا به نظر شما عمل جراحی میخاد یا لیزر…یا شاید هم خوب شده
لطفاً کمک و راهنمایی بفرمایید
سپاسگزارم

Admin
3 سال پیش

سلام ودروددوست عزیزدرصورتی که کیست مویی خارج نشه دیریازوددردوآبسه سراغ شماخواهدآمدوهرچه زودتربرداریدبهترهستش حالا لیزریاجراحی سنتی

P.s
3 سال پیش

سلام.وقتتون بخیر.من یکساله کیست مویی دارم و درد یا ترشحی نداره.میخواستم بدونم با گذشت زمان کیست رشد میکنه؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  P.s

سلام بله بطورحتم بزرگترخواهدشد

ساناز
3 سال پیش

سلام خسته نباشيد من كيست مويي داشتم و عمل كردم ولي ميترسم باز كيست مويي به وجود بياد ميشه بگين چيكار كنيم كه ديگه كيست مويي به وجود نياد؟؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  ساناز

سلام ودرود جهت پیشگیری ازبروزکیست مویی مرتب اون ناحیه شیوکنیدیالیزرموهای زائد انجام بدهید

Msh
3 سال پیش

سلام .من تقریبا دو سال پیش کیست مویی داشتم که به شدت عفونت کرده بود وقرار بود دکتر عملم کنه ولی چند روز قبل عمل چرک خودش سر باز کرد وهمه چرکا بیرون ریخت واسه همین من دیگه عمل نرفتم والان همون قسمت بشدت درد میکنه ودردش به کمرم و پای چپم ریخته.دلیلش چی میتونه باشه خیلی نگرانم

Admin
3 سال پیش
Reply to  Msh

سلام ودرود تازمانیکه کیست ازبدن خارج نشه دردداریدومیتونه دوباره ابسه بشه درنتیجه بایدعمل اصلی انجام بدیدچه باجراحی چه لیزر

محمد
3 سال پیش

سلام وقت بخیر.
من ۳ سال پیش کیست مویی داشتم عفونتش تخلیه شد و پزشک با دستگاه لیزر برطرفش کرد . برنداشتن کیست مویی ممکن بعدا تبدیل به سرطان بشه؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  محمد

سلام ودرود دوست عزیزچون اوناحیه مرتب ترشح چرکی داردمیتونه دردرازمدت باعث سرطان خون وپوست دراوناحیه گردد

mahan
3 سال پیش

سلام من کیست مویی داشتم خود به خود خوب شد الان دوباره اتفاق افتاده توی همون ناحیه ولی به شدت قبل نیست نظر شما چیه و باید‌چیکار کنم؟

Editor
3 سال پیش
Reply to  mahan

سلام بایدانجام بشه وکیست خارج کنید

M
3 سال پیش

سلام بعد جراحی با لیزر هم جاش میمونه؟؟

Editor
3 سال پیش
Reply to  M

سلام به مرورازبین میره

سروش
3 سال پیش

سلام من پریروزعمل جراحی کیست مویی کردم ازاون روز نمیتونم پاشم سرم خیلی گیج میره طوری که جلوچشام سیاهیه کلا دلیلش چیه؟رفع میشه؟

Editor
3 سال پیش
Reply to  سروش

سلام ودرود احتمالا اثرات دارویی باشه باجراح مربوطه تماس بگیرید

مهدی
3 سال پیش

سلام مهدی هستم دو ماه بود که از محل خون و چرک بیرون میاد و من با دیدن عکس و مطالبی که در گوگل دیده بودم متوجه شدم که کیست مویی دارم رنگ سوراخ هایی که به وجود اومده سیاه رنگه و یکی از اونا شروع به بزرگ شدن کرده من 16سال دارم میشه یه راهنمایی کنید ممنون

Editor
3 سال پیش
Reply to  مهدی

سلام بایدحتماعمل انجام بشه یاسنتی یابالیزر

مرتضی افروغ
3 سال پیش

سلام من امروز متوجه شدم که پشتم یه سوراخ کوچیک هست ولی اصلا چرک وخونی ازش نمیاد خیلی ترسیدم احتمال داره موبرگشتی باشه

Editor
3 سال پیش

سلام ودرود بله احتمال داره کیست مویی باشه وحتما به یک جراح عمومی مراجعه کنید

علیرضا
3 سال پیش

سلام من چند سال قبل عمل کیست انجام دادم.ولی دوباره جای کیست سوراخ شده و عفونت وخون بیرون میایید چکار باید بکنم؟ایا نیاز به عمل مجدد دارد؟

Editor
3 سال پیش
Reply to  علیرضا

سلام ودرود در۵الی ۶درصدموارددوباره کیست بوجودمیاد وبایدمجددعمل انجام بدهید

rendy
3 سال پیش

سلام من اولاش کمی باد کرد بایین فقرات و وقتی در حال نشستن فشار اوردم یک جوش مانند در امد و الان عفونی شده ایا این کیست مویی هست به نظرتون

Editor
3 سال پیش
Reply to  rendy

سلام بله میتونه کیست باشه وبه پزشک جراح مراجعه کنید

علی
3 سال پیش

سلام من خط باسنم همیشه زخم میشه مث بریدگی علتش چیه

Editor
3 سال پیش
Reply to  علی

سلام دوست عزیزباتوجه به شایع بودن بیماری کیست مویی دراون ناحیه حتمادحضوری مراجعه کنید

[…] مقاله پیشنهادی: علائم و عوارض کیست مویی […]

3 سال پیش

سلام من حدودا دو ماهی هست که محل یه ورم خیلی کوچیک کرده دوباره ترکید و یه مایع بدون رنگ و بو ازش خارج شد و بعد جوش رفت هیچ دردی نداشتم الان باز جوش در اومده و هیچ مایعی نداره ممکنه کیست مویی باشه
من خیلی میترسم

Admin
3 سال پیش
Reply to  Parya

سلام میتونه کیست مویی باشه حتما حضوری مراجعه کنید.

محم
3 سال پیش

سلام ببخشید اگر کیست مویی درمان نشه می تونه باعث بیماری هایی مثل مننژیت بشه؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  محم

سلام ودرودبله درصورت عدم درمان کیست مویی میتونه عفونت به تمام بدن سرایت کند

محم
3 سال پیش

و درصد احتمال عود مجدد کیست مویی با انجام عمل با لیزر و بعدش سوزاندن مو ها چقدر هست؟

Admin
3 سال پیش
Reply to  محم

احتمال عودکیست مویی باهرروش وجوددارد باروش لیزرحدود۶درصداست

احسان
3 سال پیش

سلام.من یک سال پیش کیست مویی داشتم ولی حدود یک ماه بعد عفونت تخلیه شد.الان با سرماخوردگی عفونی شده و محلش به شدت درد میکنه با اینکه هیچ اثری از چرک و دانه نیست.چاره چیه؟ باید درمان کنم؟

Editor
3 سال پیش
Reply to  احسان

سلام تاتخلیه کامل کیست احتمال دردوابسه شدن وجوددارد لطفا جهت اطلاع واگاهی بیشتربه صفحه درمان کیست مویی سایت مراجعه کنید

کاربر
2 سال پیش

سلام خسته نباشید من یه برامدگی بزرگ مث جوش زیر بیضم به وجود امده نزدیک مقعد ممکنه کیست مویی باشه

Editor
2 سال پیش
Reply to  کاربر

سلام ودرود میتونه کیست مویی یاچرکی باشه

داریوش
2 سال پیش

سلام من دوسال پیش کیست مویی داشتم کمردرد شدید گرفتم رفتم عمل باز کردم الان دوباره کمرم درد گرفته احتمال داره از بابت کیست مویی جدید باشه ممنون

سامان
1 سال پیش

سلام
دوروز بود پایین کمرم درد داشت اما نه متورم بود و نه حالت خاصی داشت
سریع رفتم دکتر دکتر گفت کیست مویی
انتی بیوتیک بهم داد
خوردم دردش تموم شد و رنگ پوستم مث روز اولش شد

برای پیشگیری چه کار کنم لطفا راهنمایی کنید ممنون

Admin
1 سال پیش
Reply to  سامان

سلام دوست عزیز.
پیشنهاد میکنیم مقاله زیر رو مطالعه بفرمایید:
https://clinicnoor.com/what-are-the-causes-of-hair-cysts/

بوکسور
1 سال پیش

سلام خسته نباشین رفیق من کیست مویی داره ولی نمیدونه باید به چه پزشکی مراجعه کنه میشه بهم کمک کنید؟

Admin
1 سال پیش
Reply to  بوکسور

سلام دوست عزیز بهتره به پزشک متخصص کولورکتال مراجعه بفرمایید. برای رزرو نوبت میتونید با شماره های درج شده در وبسایت تماس بگیرید.

حسین
1 سال پیش

سلام خسته نباشید. ببخشید من در ناحیه مقعد یه کیست مویی دارم و هر بار که روی صندلی میشینم تا میشینم نفخ معده میگیرم. بنظرتون مشکل از همو کیست مو هستش؟؟؟

Admin
1 سال پیش
Reply to  حسین

سلام. بله دوست عزیز امکانش هست اما لازمه که ابتدا توسط پزشک معاینه بشید.

حکیم
1 سال پیش

نشانه کیست چجوریه پشت باسن اندازه یه نخورد زیر پوست احساس میکنم هست درد داره یکم امکان داره جوش باشه یا نه

Admin
1 سال پیش
Reply to  حکیم

بله امکانش هست اما برای تشخیص قطعی باید توسط پزشک متخصص معاینه بشید.
برای دریافت مشاوره تلفنی با شماره‌های 09360185589 یا 09164998583 تماس بگیرید.